Technológie

TECHNOLÓGIE

 • FLEXO tlač
 • DIGITÁLNA tlač
 • Priemyselná SIEŤOTLAČ
 • REKLAMNÁ potlač
 • REZANIE

FLEXO tlač

Tlačiarenská technológia tlače z výšky, tlač prebieha pomocou fotopolymérnej tlačovej formy na ktorej sú tlačiace miesta vyvýšené nad netlačiacou plochou. Farba je nanášaná na tlačovú formu pomocou keramického rastrovaného valca (aniloxový valec s vyleptanými ryhami). Flexotlačové stroje využívame pri kotúčovej tlači, pri potlači samolepiacich etikiet, obalových etikiet, fólií, obalov atď.

UV HD FLEXO
Tlač UV HD flexo vo vysokej kvalite.

AQUA FLEXO
Vodové flexo – tlač vodovými farbami bez migrácie, vhodné pre potravinársky priemysel.

Tlač 8 farieb v jednom prechode do šírky 420mm.
Razba za studena vo vysokej kvalite použitím tvrdených štočkov.
Corona – úprava materiálu pred tlačou (zvyšovanie povrchového napätia substrátu).
Hĺbka substrátu 12-450 mikrometrov.

Krátka ukážka: https://www.youtube.com/watch?v=z2Ja3IgrLxM

Použitie:
Samolepiace etikety
Obvodové etikety – wraparound labels – minerálky nápoje …
Rukávové zmrštiteľné etikety – shrink sleeves
Obaly na zubné pasty, krémy …
Maslová – tvarohová – bryndzová fólia
Hliníkové viečka na jogurty, šaláty, pivné krčky …
Obaly na mrazené potraviny, zmrzlina, nanuky
Pásky na chlieb
Obaly na lieky

  Digitálna laserová tlač na hárky

  Farebné produkčné tlačové zariadenia Xerox a Konica Minolta tlačia na širokú škálu médií. Vďaka vynikajúcej kvalite farieb s certifikáciou Fogra a licenciou PANTONE pre kalibráciu priamych farieb podľa PANTONE Matching System dokážeme uspokojiť aj požiadavky zákazníkov, ktorí využívajú priame farby pre identifikáciu značky alebo pre vizuálne prepojenie rady materiálov, ako sú marketingové materiály, directmailové zásielky a vizitky. Médiá s vysokou gramážou a špeciálne médiá vytvárajú kombinácie, ktoré zanechajú pôsobivý dojem pri aplikáciách od vizitiek po prospekty.
  Maximálny formát média 330 mm × 488 mm.
  Gramáž médií 52 g/m2 až 400 g/m2

  Digitálna laserová tlač roll to roll

  Tlačiareň EDGE 850 PRO je profesionálna voľba ktorá Vám prináša kompletné riešenie pre tlač etikiet z kotúča na kotúč, ideálne riešenie pre krátku a strednú produkciu, spolu s prídavným zariadením plotra dokáže vyrobiť etikety akéhokoľvek tvaru podľa požiadaviek zákazníkov. Možnosť tlače variabilných dát.
  Šírka média: Maximálna šírka rolky 216mm (8.5”), minimálna šírka rolky: 165mm (6.5”)
  Tlačová šírka: Maximum 209.3mm (8.24”)
  Typy substrátov: Samolepiaci materiál, predsekané etikety so stiahnutou mriežkou, predsekané etikety s neodtiahnutou mriežkou, nepredsekané etikety, schválené filmy, schválené syntetické materiály.

  Digitálna UV INKJET tlač

  Tlač na širokú škálu médií, vrátane papiera, filmu, kože, kartónu, plastov, polykarbonáty a iné pevné substráty (okrem kovov) do 1 mm. Vysoko kvalitný režim tlače (1440 x 1440dpi) pre aplikácie, ktoré vyžadujú ostrú, detailnú grafiku a text.
  Možnosti potlače:

  • CMYK + biela + lak: štandardná konfigurácia atrament na podporu najširšieho spektra aplikácií
  • CMYK + biela + biela: konfigurácia krycím bielym atramentom umožňuje tlač na priehľadné fólie pre mäkké balenie prototypov
  • CMYK + lak + lak: vytvára lesklý farebný 3D efekt

  UV INKJET potlač

  Tlačiareň LEF-20 je vybavená zväčšenou plochou tlače (508 x 330mm), čo zvyšuje produktivitu pri potlači väčšieho počtu malých predmetov ako napr. USB kľúče, perá, odznaky, vyznamenania, kryty na SmartPhone, fotorámiky, menovky alebo golfové loptičky. Umožňuje taktiež potlač veľkých predmetov ako sú kryty na tablety, notebooky a dokonca aj telá gitár.

  INKJET tlač

  Roland XF-640 prináša bezkonkurenčnú produktivitu pri výnimočnej kvalite. Tlačové hlavy sú založené na najpokročilejšej technológii, má zosilnenú konštrukciu, prebudovaný navíjací systém a Eco-Sol MAX2 atramenty. 1600 mm široká veľkoformátová digitálna tlačiareň.

   Sieťotlač

   Používa sa na potlač textilu, skla a keramiky, kovov, plastových dosiek, PVC obalov, igelitových tašiek, potlač materiálov dodaných zákazníkom, napr. plechy a pod.
   Výhodou sieťotlače je veľký nános tlačovej farby a tým vysoká krycia schopnosť tlače, neobmedzené možnosti voľby potlačeného materiálu a efektívnosť i pri nízkych tlačových nákladoch.
   Technológia sieťotlače spočíva v pretláčaní farby cez textilnú sieťovinu priamo na potláčaný povrch. Šablóna, ktorá reguluje miesta pretlačenia farby na podklad, je prevažne polyesterová sieťovina rôznej hrúbky a hustoty, natiahnutá na pevnom ráme. Miesta ktoré majú byť tlačené, sú vysvietením svetlocitlivej vrstvy vytvrdené. Nepresvietené plochy sa vymývajú vysokým tlakom vody, takže tlačené miesta ostanú prázdne, preto má cez ne farba možnosť priechodu.

   Podľa požadovaných kritérií dokážeme pre zákazníka zhotoviť potlač odolnú na oder,  stálofarebnosť, teplotnú odolnosť, odolnosť voči poveternostným podmienkam atď.

   Sieťotlač

   Používa sa na potlač textilu, skla a keramiky, kovov, PVC obalov, rôznych reklamných predmetov napr. dáždnikov, LDPE tašiek, papierových tašiek, diárov, kalendárov a pod.

   Tampónová tlač

   Tampón tlač alebo tampoprint je jednou z najpoužívanejších technológií, používaných na personalizáciu, obrandovanie, alebo jednoducho potlač reklamných predmetov.

   Najväčšie využitie má v prípade malých predmetov a predmetov z plastu.

   Preto sa najčastejšie používa na potlač pier, zapaľovačov, hodín, kalkulačiek a pod.

   Ofsetová tlač

   Pomocou ofsetovej tlače tlačíme hlavičkové listy, firemné papiere, dodacie listy, samoprepisovacie bloky, obálky a pod.

   Gravírovanie

   Gravírovanie laserom na rôzne typy materiálov. V našej ponuke nájdete gravírovanie do skla, fľaše na alkohol a víno, sklenené poháre, gravírovanie reklamných predmetov, informačných tabúľ, gravírovanie na kožu a mnoho ďalších.

    Rezanie fólií

    Rezačka / prevíjačka značky KAMPF,  ktorá je primárne určená na rezanie materských kotúčov flexibilných fólií pomocou žiletiek a papiera pomocou kruhových nožov v šírke vstupu do 1700mm. Základná materská rola môže byť dodaná na dutinke priemeru 76mm, alebo 152mm, rezaný výstup v priemere 600mm na dutinke 76mm. Minimálna šírka rezania 70mm. Pre prípad rezania užšej šírky sme schopní našich zákazníkov obslúžiť i dvomi úzko reznými zariadeniami taktiež inštalovanými v roku 2016 a to rezačkou-prevíjačkou s výsekom značky FLEXOR 440mm a rezačkou/prevíjačkou značky JURMET 500mm, kde sme opäť schopní použiť technológiu rezania pomocou žiletiek, alebo kruhových nožov. Minimálna šírka rezania je 30mm, vstupy na dutinkách 76mm a 152mm, výstupy o maximálnom priemere 600mm taktiež na dutinkách priemeru 76mm a 152mm.

    Inštaláciou týchto zariadení vstúpila spoločnosť MiF, s.r.o. na trh aj ako dodávateľ flexibilných obalov na báze BOPP, CPP a LDPE, kde sme schopní dodávať priamym spotrebiteľom vlastnacich baliace automaty, ale aj malým a stredne veľkým konvertorom.  Pre náročnejších zákazníkov, ktorí potrebujú bariérové, laminované flexibilné obaly ponúkame fólie na báze BOPP, CPP, LDPE, PET, AL  v  rôznych technologicky vhodných kombináciách.

    Čistý výsek

    Rotačný výsek – prevíjačky značky FLEXOR sú určené na prevíjanie a konfekcionovanie etikiet z takých materiálov ako papier, fólia atď. s pozdĺžnym rezaním a zberom na požadovanú dĺžku alebo množstva etikiet. Vo výbave prevíjačky je rotačná  výseková stanica, je tam možnosť výseku etikiet na požadovaný rozmer pomocou rotačného výseku. Šírka materiálu môže byť max 440 mm, materiál sa môže navíjať na dutinky o priemere ø76, 50, 40 a 25mm.

    Plochý výsek – Hydraulický príklopový výsek – max. veľkosť výsekového nástroja je 660 x 455mm. Na tomto výseku je možné vysekávať papier, plasty ako aj fóliu. Produkcia cca 300ks/hod.